Книга тижня: «Сила миттєвих рішень»

Часом буває, що в зовсім звичайній ситуації, де здавалося б аргументи і здоровий глузд диктують один хід думок, мозку не дає cпокою дивна думка, що “тут щось не те”, внутрішнє відчуття заперечення логічності побаченого.

15301338_10154191870965017_1870854364_n

Штатний автор журналу The New Yorker і автор бестселлера “Генії та аутсайдери” Малькольм Гладуел у книжці “Сила миттєвих рішень” виносить на новий рівень одвічне питання вибору між логікою та інтуїцією. Базуючись на досягненнях нових напрямків в психології та соціології, Гладуел наполегливо переконує, що час довгих роздумів і скрупульозних аналізів перед прийняттям будь-якого рівня складності рішень минув. Найкращі рішення приймають саме ті, хто володіє мистецтвом “тонких зрізів”, а саме: відділяти з величезного потоку інформації найменшу кількість найсуттєвіших фактів.

Частина нашого мозку, котра приймає моментальні рішення, називається “адаптивне несвідоме”. Його не слід плутати з несвідомим Фрейда, бо воно є чимось на зразок гігантського комп’ютера, який швидко і чітко обробляє великий об’єм інформації, котра необхідна для функціонування людського мозку. Однією з основних думок книжки є — переконати нас, що миттєві рішення можуть часто бути такими ж вірними як і ті, що приймаються виважено, після довгого обдумування. Тобто інтуїцію не варто ігнорувати.

Наш внутрішній комп’ютер здатен миттєво аналізувати істинність чи хибність тієї чи іншої ситуації. Проте часом може за власним бажанням “зависнути” чи перезавантажитися. До того ж, він може вступати в конфлікт з інтересами чи емоціями. І тут постає питання: до чого ж дослухатися — до власної логіки чи інтуїції? І тут у нагоді стане Гладуел і його книжка, де чітко звучить твердження: завдяки виявленню певного набору причин ви легко зможете розпізнавати ті моменти, коли варто прислухатися до внутрішнього комп’ютера, а коли — ігнорувати його сигнали.

Вміння оцінювати ситуацію чи поведінку людей вже з перших секунд не є обов’язковим талантом, що дарується при народженні. Малькольм Гладуел переконує, що навик “тонких зрізів” (здатність використовувати маленькі “уламки” знань про людину чи явище для формування глобального враження) кожен здатен у собі виявити і розвивати.

Автор вплітає в основу оповіді цікаві факти та історичні реалії зі сфери науки, мистецтва, медицини, політики та спорту. Психолог, котрий протягом перших 15 секунд спостереження за сімейною парою майже зі 100-відсотковою впевненістю може передбачити її майбутнє і миттєве виявлення підробності скульптури, яка експонувалася довгий час в каліфорнійському музеї в якості цінного старовинного експонату. Таких історій у книжці немало. :)15319592_10154191870085017_399623424_n

Які ж саме фактори заважають людині приймати швидкі та правильні рішення? Від яких зайвих ментальних навантажень варто позбутися, щоб досягти успіху та ефективності в будь-якій сфері?

“Вірю (і надіюся, що до кінця цієї книжки ви це повірите), що для пізнання себе і нашої поведінки необхідно визнати, що один швидкий погляд може дати нам стільки ж інформації, скільки дають місяці раціонального аналізу”.

Загальний час прочитання — 4,5 години (351с.).

Текст: Леся Кияк-Редькович

1014466247

 

 

Читайте книгу «Сила миттєвих рішень. Інтуіція як навик» в приватній бібліотеці на Воздвиженці BOtaN

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Комментарий (1)

Ответ на комментарий

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: