Книга тижня: «Сила звички»

Якщо вам здається, що ви щодня робите свідомий вибір, який є результатом добре обміркованого рішення, то ви помиляєтеся. Адже все наше життя є лише сукупністю наших звичок; деякі з них простіші, як от: автоматично прихопити з собою сумку, вибігаючи вранці до роботи, а деякі можуть перетворитися у деструктивні залежності (переїдання, азартні ігри, куріння тощо).

17554868_10154533124450017_344215175_n

Провівши справжнє наукове дослідження на основі інтерв’ю з трьома сотнями науковців та директорів підприємств, репортер The New York Times Чарлз Дахіґґ написав справжній бестселлер — “Сила звички. Чому ми діємо так, а не інакше в житті та бізнесі”. Він дійшов висновку, що звички виникають через те, що мозок повсякчас шукає спосіб заощадити зусилля. Відповідно звички дають змогу мозку відпочивати і не зосереджуватися на повсякденних рутинних справах, звільняючи місце для важливіших речей. Проте, якщо ви втрачаєте контроль над своїми звичками, тоді останні з легкістю оволодівають вами.

Спробувавши одного разу закурити сигарету у колі друзів чи з’їсти смачненького серед ночі, ви отримали певну додаткову вигоду — повеселилися, посмакували, позбулися відчуття самотності, відчули вибух емоцій тощо. Цього виявляється достатньо, щоб запустити механізм звички: вказівка-шаблон-винагорода. За деякий час у мозку відбувається ототожнення вказівки і винагороди: десерт для мозку означає насолоду, алкоголь — відчуття свободи та релаксу, кофеїн — бадьорість. По суті, тепер ви — на гачку.

17555324_10154533123870017_1322125043_n

Книжка “Сила звички” складається з трьох розділів, назви котрих говорять самі за себе: “Людські звички”, “Звички успішних організацій” та “Звички громад”. У кожному з розділів вам на реальних прикладах великих компаній, рекламних кампаній та продуктів і випадків з лікарської практики дослідження людського мозку дуже яскраво продемонструють, як знання про формування звичок змінює життя однієї людини, громади та країни. Вражаючі розповіді про рекламну кампанію зубної пасти Pepsodent у США та про створення товариства “Анонімних Алкоголіків”, яке змінює життя людей через заміну звичок, побудовані довкола ключового твердження: “Ми можемо змінити звички, якщо розуміємо, як вони працюють”.

17554820_10154533122770017_1675261016_n

Особисто я погоджуся з автором, що повністю позбутися від звичок чи залежностей неможливо. Їх потрібно замінити новими. Як це зробити? Зрозуміти природу формування нової звички. Хочете почати бігати вранці? Привчити себе до регулярних занять спортом? Тоді щиро раджу вам прочитати книжку Чарлза Дахіґґа і взяти врешті-решт звички “в свої руки”. 

Текст: Леся Кияк-Редькович

6179_b

 

Книгу «Сила звички. Чому ми діємо так, а не iнакше в життi та бiзнесi» Чарлза Дахіґґі можна придбати у онлайн-магазині kniga.biz.ua.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Комментарий (1)

Ответ на комментарий

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: