На що звертати увагу в салонах краси?

Зараження вірусом гепатиту С відбувається парентерально, тобто через кров або предмети, на які потрапляє кров при безпосередньому контакті. До переліку потенційно небезпечних процедур відносяться манікюр та педикюр.  Як захистити себе від інфікування в салонах краси розповіла Преображаріуму лікар-гепатолог Анна Заплотна в рамках спільного проекту з мережею медичних лабораторій Сінево “Що треба знати про гепатит С”.

IMG_0350

Фактори ризику

Найбільший ризик несуть обрізний манікюр і педикюр, коли кутикулу видаляють за допомогою щипчиків чи ножиців. Апаратні процедури, коли шкіру шліфують спеціальними абразивними  насадками, прикріпленими до машинки, видаляючи верхній шар ороговілого епітелію, вважаються з меншим ризиком.

Існує думка, що інфікуватися можна лише в тому випадку, якщо був поріз і виділилася кров. Звісно, при глибокому порізі вірогідність вища. Але в будь-якому разі, коли шкіра пошкоджена, є ризик передачі вірусу гепатиту С.

Небезпеку ймовірного інфікування становлять й інші косметологічні послуги, при проведенні яких порушується цілісність шкірних покровів — це пірсинг, перманентний макіяж, татуаж.  Навіть за умови використання одноразових голок чи стерильних пірсингових сережок, існує ризик  зараження —  якщо апарат, на який одягається голка чи сережка, не дезінфікують належним чином.

Читайте також: ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПРО ГЕПАТИТ С: ПСИХОЛОГІЧНА ПІДТРИМКА

Як правильно проводиться стерилізація інструментів

Всі інструменти (ножиці для кутикули і нігтів, щипці та ін.) мають оброблятися дезінфікуючим розчином, промиватися і далі проходити стерилізацію в сухожаровій шафі шляхом автоклавірування. Лише наостанок їх викладають в бокси з ультрафіолетовим світлом, щоб умови стерильності при зберіганні не порушувалися.Також можуть використовувати кварцові апарати для знезараження інструментів, в яких також підтримується висока температура.

Автоклавірування – це метод стерилізації під високим тиском в автоклаві (сухожаровій шафі), за рахунок чого підвищується точка кипіння води (сухого пару) при обробці інструментів. В результаті дуже швидко руйнуються патогени, які є на їх поверхні.

Існує хибна точка зору, що інструмент стає тупішим, якщо його стерилізувати по всім етапам.

Багатоетапний процес стерилізації потребує кілька годин. Якщо в салоні багато клієнтів і мало інструментів, є ймовірність, що час обробки скорочуватимуть і всі потрібні процедури не будуть проведені.

Дотримання правил та обробка інструментів — це комплексний захист не лише від гепатитів С і В, але й від ВІЛ-інфекції.

Як оцінити салон

Приміщення має бути чисте та прибране.

Стіл і лампа повинні протиратися дезінфікуючим розчином перед наступним клієнтом.

За правилами майстер, який проводить процедуру, одягає одноразові рукавички і стерильну маску. Такі дії говорять про рівень салону і майстра.

Зазвичай в салоні стоїть бокс з ультрафіолетовим світлом, з якого беруть інструменти. Варто уточнити, яку обробку вони проходятьдо цього.

В багатьох манікюрних чи педікюрних кабінетах є спеціальні ємності з дезінфікуючими розчинами. Після використання багаторазові інструменти зазвичай кладуть в них на ваших очах.

IMG_0357

Запобіжні заходи

Не намагайтеся зекономити і не заходьте хтозна-куди. Не користуйтеся послугами експрес-кабінетів, якщо збираєтеся робити будь-які інвазивні маніпуляції (манікюр, педикюр, перманентний татуаж, пірсинг).

Перед процедурою запитайте, як оброблювалися інструменти, проконтролюйте, щоб у вас на очах протерли апарат чи робочу поверхню дезінфікуючим розчином.

Варто приходити до одного й того ж перевіреного майстра. Не бійтеся задавати йому одні й ті ж питання про безпеку й обробку інструментів, щоб він розумів, наскільки це для вас важливо і як прискіпливо ви до цього ставитися.

В наступному матеріалі читайте, на що звернути увагу перед тим, як сісти у крісло до стоматолога.

Автор: Марія Бєляєва

Піклуючись про ваше здоров’я, «Сінево» пропонує спеціальний пакет досліджень № 310 «Щорічний контроль показників здоров’я + звіт з інтерпретацією показників», який дає змогу оцінити 52 показники: загальний стан здоров’я, чи є інфікування гепатитом С і В, як функціонує серцево-судинна система, печінка, щитовидна залоза, нирки, визначити ймовірність розвитку цукрового діабету.

Подбайте про своє здоров’я і здайте профілактичні аналізи!

Реєструйтеся, щоб отримати знижку на обстеження в лабораторії Сінево. 

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Комментарии (3)

Ответ на комментарий

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: