Онкологія — не вирок!

Рак посідає друге місце після серцево-судинних захворювань по кількості смертей до яких веде. Кожного дня від онкологічного захворювання вмирає 450 людей. Але згідно статистики ВОЗ, це лише 13% від всіх тих, кому поставили діагноз рак. Більше 43 млн людей живуть з цим діагнозом 5 і більше років.

Більш сумна статистика по Україні. В нашій країні проживає 1 млн людей з раком, і ми посідаємо друге місце в Європі по кількості смертей від цього захворювання. Цей сумний процент складає 22%.

Причина того, що ситуація в нашій країні не збігається зі світовою — пізня діагностика. Українці не мають звички проходити щорічні профілактичні огляди, і звертаються до лікарів, коли в них вже яскраво виражена проблема. Зазвичай це рак 3-4 ступеню, коли лікування потребує більше часу, грошей і, на жаль, не завжди буває ефективним.

Онкологи стверджують: 90% хворих на рак — виліковні, за умови ранньої діагностики. Країни, в яких скринінги на різні види онкології ввели в перелік обов’язкових обстежень на державному рівні, знизили кількість смертельних випадків від раку в 2-3 рази. А скринінг, наприклад, на наявність папіломавірусу людини (ПАП-тест)? в краЇнах де він є обов’язковим, допоміг знизити кількість захворювань раком шийки матки на 80-90%.

Лікарі наголошують: онкологія — не вирок, якщо дбати про себе та своє здоров’я протягом усього життя, проходити профілактичні огляди та скринінги. В рамках проекту #Не_будь_байдужим_до_себе, який “Преображаріум” проводить за підтримки європейської мережі медичних лабораторій «Сінево», ми поспілкувались лікарем-онкологом Олександрою Васильченко, та запитали про перші симптоми раку, групи ризику та найефективніші способи діагностики.

39467613_511483535957929_8686612201298984960_n

Ось що вона нам розповіла:

“Перший скринінг робить мама своїй дитині ще в перший тиждень після народження. Багато чого залежить від батьків, не лише рання діагностика, але й виховання дитини, пояснення важливості здоров’я та його регулярної перевірки. Я рекомендую щорічно проходити профілактичні огляди, а після 40 років раз в 2 роки робити КТ (комп’ютерну діагностику)”.

Преображаріум: Що має входити в профілактичний огляд? Яка діагностика найбільш ефективна?

Найефективнішим методом для виявлення пухлин є КТ, але щорічно потрібно проходити обстеження серця (ЕКГ), УЗД молочних залоз та гінеколога для жінок та уролога для чоловіків — раз в півроку, загальний аналіз крові, флюорографію.

Преображаріум: Чи існує група ризику, кому більш за інших потрібно переживати і, наприклад частіше проходити обстеження?

Насправді, ні, ніхто з нас не застрахований від раку. Але звичайно, людям, у яких в сім’ї були не одиночні випадки раку, мають частіше проходити обстеження. Адже це може говорити про несправність імунітету, яка передається генетично і може призвести до раку. Також, умовною групою ризику, можна назвати людей, які не стійкі до стресу, тут може відіграти роль психосоматика.

Преображаріум: Але ж є статистика, хто і коли частіше хворіє на той чи інший вид раку?

В світі чотири найбільш поширених види раку: легенів, грудей, кишківника та простати.

Найбільш поширені види раку в групі 18-29 років: рак яєчок у чоловіків та рак шийки матки у жінок. В групі 30-74 років найпоширеніші види раку: легень та шлунку у чоловіків та молочної залози у жінок. У віці більше 75 років перше місце посідає рак шкіри.

Преображаріум: Які симптоми можуть бути першими дзвіночками, на що потрібно звернути увагу?

Все що виходить за рамки “комфортного життя”. Будь які відчуття, яких не було раніше, які заважають, болісні відчуття, те. Чого не було раніше — привід реагувати. Частіше за все цем можуть бути такі симптоми як: слабкість. Схуднення, біль, підвищене потовиділення, нудота, запори, діарея, здуття живота і таке інше. Але “зла хвороба” дуже хитра і частіше всього вона починається без жодних симптомів.

Преображаріум: Які ваші побажання тим людям, хто вже отримав діагноз “рак”?

Як лікар, я цілком розумію, що можу зробити для людини лише 50% роботи. Інше людина робить для себе сама. Тому потрібно не вірити, а знати, що хвороба виліковна і що все буде добре. Не пускати жодної дурної думки, а просто жити, робити те, що говорять лікарі. Робити обстеження, проходити лікування і жити! І ви навіть не помітити як проживете не один щасливий рік! Просто живіть і кайфуйте від життя!

Преображаріум: Дякуємо!

Інтерв’ю публікується за підтримки європейської мережі медичних лабораторій «Сінево» в рамках проекту #Не_будь_байдужим_до_себе.

В лабораторіях «Сінево» ви можете здати аналізи «Жіноча онкологічна панель» або «Чоловіча онкологічна панель».

Перед здачею аналізів обов’язково проконсультуйтесь з лікарем.

АНОНС

ЩО? Вебінар лікаря-онколога “Що потрібно знати про рак?

КОЛИ? 29 травня о 19:00

ХТО ПРОВОДИТЬ? Олександра Васильченко, лікар-онколог

СКІЛЬКИ КОШТУЄ? Безкоштовно

ЗАРЕЄСТРУВАТИСЬ НА ВЕБІНАР!

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Нет комментариев

Ответ на комментарий

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: