Що потрібно знати про інсульт?

По-перше, те, що ця хвороба забирає життя 6 мільйонів людей щорічно. А разом з інфарктом і іншими серцево-судинними захворюваннями вона посідає перше місце в світі серед хвороб з найвищим показником рівня смертності.

По-друге, те, що більше 30% людей, які мали інсульт — працездатного віку. Кожного року статистика несе невтішну інформацію — хвороба “молодшає”.

В-третє, три з чотирьох випадків інсульту можна запобігти, змінивши спосіб життя.

В рамках проекту #Не_будь_байдужим_до_себе, який “Преображаріум” проводить за підтримки європейської мережі медичних лабораторій «Сінево», ми запитали у Євгенії Андрющенко, лікаря-терапевта, ревматолога, яка спеціалізується на хворобах внутрішніх органів, про причини та наслідки інсульту та засоби, як його запобігти.

Преображаріум: Що відбувається з головним мозком під час інсульту?

ЄА: Є два види інсульту: геморагічний та ішемічний. Геморагічний — це так званий крововилив, коли судина розривається і в головний мозок потрапляє кров. Утворюється гематома, яка перетискає інші судини і перешкоджає нормальному кровообігу. Ішемічний — це гостре порушення кровообігу в певній ділянці мозку. 80% інсультів — ішемічні, тобто це порушення кровообігу, яке не сталось раптово. Порушення кровообігу, як правило, вже мало місце у людини і за деякий час розвинулось до інсульту?

Преображаріум: Які причини порушення кровообігу мозку?

ЄА: Якщо людина веде нездоровий спосіб життя — вона сама власноруч наближає себе до інсульту.

Малорухливий спосіб життя, атеросклероз (втрата еластичності судин через налипання на них холестерину), гіпертонія, цукровий діабет, ожиріння, надмірна вага, травми голови. Також на еластичність судин впливає нікотин та алкоголь, тому шкідливі звички теж є факторами ризику настання інсульту.

Преображаріум: Чи існує спосіб захистити себе від інсульту?

ЄА: Зміни способу життя на більш здоровий — єдиний профілактичний засіб проти інсульту. Також, якщо людина страждає від підвищеного тиску — контроль та вживання заходів щодо його нормалізації.

Преображаріум: Які симптоми порушення кровообігу?

ЄА: Головний біль, особливо в потилиці, “мушки” перед очима, запаморочення, низька толерантність до фізичних навантажень, біль в шиї та спині. Все це привід завітати до лікаря та пройти обстеження.

Преображаріум: Які симптоми інсульту і що потрібно робити в разі, якщо є підозра, що він стався?

ЄА: Людина почуває слабкість, при тому одна з кінцівок будет слабкішою за іншу. Інсульт може супроводжуватись сильним головним болем, відчуттям нестачі повітря, запамороченням. Якщо людину попросити посміхнутись, то один із куточків рота буде нерухомим. Буде спостерігатись сплутаність свідомості та мовлення, людині важко побудувати речення, вона може навіть дезорієнтуватись у просторі та не розуміти де знаходиться.

Якщо є підозра, що стався інсульт, негайно потрібно викликати швидку, а людину вкласти, підкласти подушку під голову, розстібнути комір одягу, відчинити вікна. Виміряти тиск і вжити заходів, щоб його знизити, якщо він підвищений. Якщо це незнайома вам людина, наприклад, ви побачили, що людині стало погано на вулиці і ви підозрюєте, що це інсульт, то запишіть її дані (імя, прізвище, дата народження, телефон рідних та адресу проживання) на папірець до приїзду швидкої. Коли приїде бригада людина може втратити свідомість, а ці дані будуть дуже потрібні для зв’язку з родичами. У лікаря є 4 години, щоб врятувати людині життя, томі діяти потрібно дуже швидко.

Інтерв’ю публікується за підтримки європейської мережі медичних лабораторій «Сінево» в рамках проекту #Не_будь_байдужим_до_себе.

В лабораторіях «Сінево» ви можете здати аналізи «Здорове серце та судини».

Перед здачею аналізів обов’язково проконсультуйтесь з лікарем!

АНОНС

ЩО? Вебінар “Що потрібно знати про інсульт?

КОЛИ? 26 червня о 19:00

ХТО ПРОВОДИТЬ? Лікар-терапевт Євгенія Андрющенко

СКІЛЬКИ КОШТУЄ? Безкоштовно

ЗАРЕЄСТРУВАТИСЬ НА ВЕБІНАР!

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Нет комментариев

Ответ на комментарий

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: