Що треба знати про гепатит С: психосоматика

Слово психосоматика складається з двох частин, котрі з грецької мови перекладаються як душа і тіло. Цей напрям у психології займається вивченням впливу емоційного і психологічного стану людини на фізіологічні процеси, тобто на виникнення різних соматичних захворювань. Про психосоматику гепатиту С розповіла Преображаріуму практикуючий психолог Марія Тищенко в рамках спільного проекту з мережею медичних лабораторій Сінево “Що треба знати про гепатит С”.

IMG_1025

Що таке психосоматика

Психосоматика вивчає фактори, як те, що ми не усвідомлюємо (а це 95% — у різних напрямах ця цифра може різнитися), реально впливає на організм. Це достатньо неоднозначна галузь у медицині та у психології, деякі не вважають психосоматику наукою. Є метод китайської народної медицини – акупунктура, котрий полягає у подразненні периферичних нервових розгалужень за допомогою уколів у певні точки тіла. Існує багато філософських напрямків, котрі говорять, за які емоційні стани, який орган відповідає.

Якщо говорити саме про науковий підхід, то нам відомо, що засновником психосоматики був Франц Александер. Сьогодні також існує безліч досліджень, котрі показують, що, наприклад, жінкам притаманний інсульт, а чоловікам більш типовим є інфаркт (адже вони часто блокують свій емоційний стан та не дають волю емоціям). Також сьогодні існує  безліч наукових досліджень, котрі показують портрет людини та які захворювання їй більш притаманні. 

Класиками психосоматики можна назвати Луїзу Хей та Ліз Бурбо. Вони детально описують, які хвороби та за яких причин виникають, що треба говорити та як уникнути захворювання. Їх праці стали бестселерами та є на книжкових полицям багатьох, хто захоплюється психосоматикою. 

Психосоматика гепатиту С

В організмі людини не існує функцій, які б не були так чи інакше пов’язані з роботою печінки, тому її називають біохімічною лабораторією, і якщо виникає захворювання печінки, це обов’язково позначається на обміні білків, жирів, вуглеводів, мінеральних солей і вітамінів.

Древні китайці вважали печінку вмістилищем душі, а вавилоняни пророкували долю, гадаючи на печінці. Деякі філософські вчення кажуть, що печінка пов’язана зі стихєю дерева, котра продукує стихію вогню. 

Якщо звертатися до психосоматики як до наукового підходу, то захворювання печінки пов’язують з накопиченням таких емоцій як: гнів, лють, виправдання власної прискіпливості та самообман. Коли виникають такі сильні емоції, які не вмієте контролювати, ви або руйнуєте все зовні через конфлікти, або руйнуєте себе зсередини. Один із варіантів руйнування себе зсередини під впливом гніву та люті – руйнування печінки. На етапі, коли печінка не може справитися з накопиченими емоціями, які лишаються у психіці та не виводяться назовні, може виникнути захворювання на гепатит. 

IMG_1001

Чому людина заражається гепатитом 

Є таке популярне сьогодні поняття як емоційний інтелект. Це, в першу чергу, про усвідомленість своїх дій, свого життя. Наша підсвідомість передбачає і зчитує ті моменти, які можуть бути ризикованими для нас. Відомо, що гепатит С – це не лише хвороба наркоманів, є побутові способи зараження, як наприклад, через різні медикаментозні процедури. І людина, котра не усвідомлює свій вибір, може натрапити на неякісні послуги стоматолога чи салонів, і через це заразитися. Наприклад, обираючи манікюрний салон завжди є якісь фактори, котрі можуть наштовхнути на думку, що, імовірно, послуги там будуть неякісні, але людина все одно робить вибір і йде туди, потрапляючи у ризик. 

Рекомендації для хворих на гепатит С

Перш за все треба навчитися протилежному стану неконструктивної агресивності, а саме гнучкості, м’якості, вмінням поступитися власними інтересами. Знайти, що вас руйнує та турбує всередині і трансформувати це у бажаний стан. 

Часто хворобу людина сприймає, як агресора, а себе — жертвою. Перший крок роботи з хворобою у руслі психосоматики – змінити емоційний стан з жертовного на приємний та бажаний.

У такому випадку може бути корисною наступна вправа: уявіть, що захворювання – це ваша домашня тваринка. Назвіть її приємним для вас ім’ям. Знайдіть те, за що ви могли б їй подякувати, що вона зробила для вас доброго, які уроки піднесла (наприклад: завдяки їй ви почали турбуватися про своє тіло, відновили давно забуті контакти, зрозуміли дійсно важливі пріоритети у вашому житті, тощо)  та напишіть лист своїй хворобі. 

Дуже важливо у разі захворювання не боятися звертатися до фахівця – психолога-психосоматолога, котрий спеціалізується на цьому та зможе надати якісний супровід.  

Хоча гепатит С не можна назвати хворобою, котра виникає на 100% через причини, пов’язані з психосоматикою, проте кожному треба замислитися над своїми вчинками та усвідомлено ставитися до свого життя та здоров’я.

Піклуючись про ваше здоров’я, «Сінево» пропонує спеціальний пакет досліджень № 310 «Щорічний контроль показників здоров’я + звіт з інтерпретацією показників», який дає змогу оцінити 52 показники: загальний стан здоров’я, чи є інфікування гепатитом С і В, як функціонує серцево-судинна система, печінка, щитовидна залоза, нирки, визначити ймовірність розвитку цукрового діабету.

Подбайте про своє здоров’я і здайте профілактичні аналізи!

Реєструйтеся, щоб отримати знижку на обстеження в лабораторії Сінево.  

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Нет комментариев

Ответ на комментарий

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: