Як подружитись з інсуліном?

Ви запитаєте, а для чого вам це потрібно? Насправді, знання фізіологічних процесів організму, а саме як і коли виробляється інсулін та на які фактори життя впливає, це не лише для того, щоб запобігти виникненню цукрового діабету. Це про життя. Ці знання допоможуть нормалізувати вагу, почати почуватися краще та жити повноцінним життям.

Можливо ви думаєте, що цукровий діабет вас не стосується? Очевидно, так само думали і 1 мільйон українців, які страждають на це захворювання. При тому 80% людей страждають на діабет II типу — це так звана придбана форма діабету, яка проявилась через неефективне використання ресурсів підшлункової залози. І причина цьому не в генетиці, і не в зовнішніх факторах, на які ми не можемо вплинути.

Причина в тому, що ми самі нераціионально використовували ресурси свого організму і “зламали” систему.

Але є і гарні новини: все, що було зламано — можна полагодити. Наталія Грищенко, лікар-ендокринолог, з якою ми поспілкувались в рамках проекту #Не_будь_байдужим_до_себе, який “Преображаріум” проводить за підтримки європейської мережі медичних лабораторій «Сінево», вважає, що скорегувавши харчування можна назавжди забути про діабет і жити повноцінним життям.

При тому, навіть, якщо людина хворіє діабетом I типу і є інсулінозалежною, вона так само може подружитись з інсуліном, який отримує ззовні, і так само почувати себе здоровою.

Наталія Грищенко. лікар-ендокринолог

Наталія Грищенко. лікар-ендокринолог

“Інсулінозалежність — це, по суті, отримання гормонозамісної терапії, коли власного гормону не вистачає і людина отримує його ззовні. Сучасні інсуліни мають фантастичні профілі і здатні майже повністю імітувати секрецію власного інсуліну. Проблема лише в тому, що люди, яким поставили діагноз діабет — продовжують неправильно харчуватись і тому не почувають себе здоровими. На це звернули увагу в усьому світі і зараз вже навіть переробляються протоколи лікування та перенаправляють гроші не на виробництво і закупівлю дорогих інсулінів, а на освітні програми для людей, щоб навчити їх вести правильний спосіб життя і запобігти проблемам із здоров’ям в майбутньому”, — розказала Наталія Грищенко.

Якщо подивитись статистику, то дійсно — більше 50% людей, які страждають на діабет, мають супутню проблему — зайву вагу. При тому, якщо раніше діабет І типу виявляли у ранньому дитинстві, а діабет ІІ типу виникав у людей літнього віку, то зараз випадки надбанного діабету через неправильне харчування стали не рідким явищем навіть в педіатричній практиці. При тому у важкій формі, коли призначають інсулінотерапію.

“Призначення інсуліну при діабеті ІІ типу є обгрунтованим тільки тоді, коли вичерпані всі ресурси підшлункової залози. Тобто кількості інсуліну не вистачає навіть на те, щоб покрити збалансоване харчування. В усіх інших випадках це веде до посилення порушення всіх видів обміну, прогресуванню жирового гепатозу та іншим ускладненням”, — розповідає Наталія.

За статистикою майже третина людей з діабетом помирають від супутніх хвороб, які розвиваються на фоні діабету: сліпота, ниркова недостатність, гангрена, інсульти, інфаркти. В Україні майже 1500 людей віком до 70 років щорічно вмирають саме від наслідків діабету.

“Якщо відсоток людей з цукровим діабетом І типу залишається відносно незмінним, то кількість людей з діабетом ІІ типу катастрофічно збільшується. При тому, що від початку порушень у вуглеводному обміні до встановленого діагнозу діабет — проходять роки. На будь-якому етапі цей стан може бути діагностований шляхом проведення нескладних лабораторних досліджень. А головне — цей процес є оборотним. Іншими словами, при абсолютній схильності, але правильних діях, хвороба ніколи не розівється”, — додала Наталія Грищенко.

Якщо побудувати прості та зрозумілі відношення з інсуліном, можна повністю тримати в балансі вуглеводний обмін. Чим більше практичної інформації ви отримаєте, тим легше буде організувати і спростити життя, навіть якщо ви інсулінозалежні.

– Наталія Грищенко, лікар-ендокринолог

Ці знання потрібні не лише для того, щоб ніколи не допустити виникнення діабету, а ще й для того, щоб життя, яким ми живемо було більш щасливим та повноцінним.

Інтерв’ю публікується за підтримки європейської мережі медичних лабораторій «Сінево» в рамках проекту #Не_будь_байдужим_до_себе.

В лабораторіях «Сінево» ви можете здати аналізи «Порушення вуглеводного обміну».

Перед здачею аналізів обов’язково проконсультуйтесь з лікарем!

АНОНС

ЩО? Вебінар “Що потрібно знати про цукровий діабет?

КОЛИ? 5 червня о 19:00

ХТО ПРОВОДИТЬ? Наталія Грищенко, лікар-ендокринолог

СКІЛЬКИ КОШТУЄ? Безкоштовно

ЗАРЕЄСТРУВАТИСЬ НА ВЕБІНАР!

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Нет комментариев

Ответ на комментарий

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: